خوش آمدید

IMAGE
IMAGE در مورد پادکست
پنج شنبه, 10 مهر 1399
IMAGE ساخت پادکست
پنج شنبه, 10 مهر 1399
IMAGE
IMAGE درخت هوشمند شهری
دوشنبه, 29 دی 1399
IMAGE
IMAGE چشمه آبگرم گنو
چهارشنبه, 09 مهر 1399
IMAGE معبد هندوها
چهارشنبه, 09 مهر 1399

یکی از چالش های زندگی در شهرها کمبود سایه بان های سبز است. باوجود اینکه وجود گیاهان سبز برای داشتن هوایی پاک ضروری است، نبود درخت کافی در برخی نقاط شهرها محسوس است.

به CityTree خوشامد بگویید. این ایده خلاقانه شهری سازه حدود ۴متر بلندی دارد و شبیه به یک بیلبورد الکترونیکی اما با یک تفاوت است: سطح آن با توده ای سبز از خزه پوشیده شده است. ویژگی ای که CityTree را قادر می سازد تا گرد و خاک و آلودگی های نامرئی مثل اکسید نیتروژن را از هوا پاک کند. یکی از این سازه ها می تواند اثر زیست محیطی معادل ۲۷۵ درخت داشته باشد.

تیم طراح این اختراع- متشکل از یک معمار، یک متخصص کشاورزی، یک مهندس مکانیک و یک متخصص آی تی- موسسان یک شرکت برلینی به نام Green City Solutions هستند که تلاش می کند تا به تنفس دوباره مناطق شهری کمک کند.

cityTree همچنین به شکلی طراحی شده که با اتصال به گوشی های هوشمند و  تبلت ها و ارائه داده ها و آنالیز بر روی عملکرد محیط، به عنوان یک فیلتر هوشمند عمل کند.

پرسه زدن در شهر می تواند شگفتی های آن را برای ما آشکار کند. اما می دانستید که این کار همچنین می تواند به افزایش تقاضای انرژی منجر شود؟

شرکت بریتانیایی فناوری پاک PaveGen اخیرا پیاده راه هوشمندی به ابعاد ۱۰ متر مربع درقلب شهر لندن نصب کرده است. در این ایده خلاقانه شهری تایل های پیاده رو با طراحی هوشمندشان گام های افراد را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. زمانی که افراد از این مسیر عبور می کنند، وزن آنها منجر به چرخش ژنراتوری که زیر این سطح قرار دارد می شود و طی فرآیندی که القای الکتورمغناطیسی نام دارد انرژی بوجود می آورد. این انرژی می تواند برای چراغ های خیابانی استفاده شود.

این تایل های همچنین داده های بلادرنگ (real-time) را جمع آروی می کنند و می توانند  موقعیت مکانی و تعداد گام هایی که برداشته می شود را ردیابی کنند. این پیاده رو همچنین به یک اپلیکیشن در گوشی های هوشمند متصل می شود و می تواند توسط عابران برای مشاهده تعداد گام ها استفاده شود. همچنین آنها می تواند از آن به پول دیجیتال برای گرفتن تخفیف از مغازه های اطراف، در ازای تعداد قدم هایشان ، استفاده کنند.

ما برای راه رفتن و گشتن در شهر نیاز به بهانه ای نداریم، اما گرفتن پاداش در ازای انجام اینکار می تواند پاداش لذت بخشی باشد. ضمن اینکه این کار باعث می شود احساس کنیم ما عناصر فعالی در زیستگاه شهریمان هستیم.

این الاکلنگ‌ها فقط فضا را روشن نمی‌کنند بلکه هنگام حرکت موسیقی هم پخش می‌کنند و حس می‌کنید وسط مهمانی هستید

این ایستگاه اتوبوس حس خانه مادربزرگ را می‌دهد. حتی می‌توانید کتاب دلخواهتان را در انتظار اتوبوس بخوانید

طراحان سنگاپوری درختانی به ارتفاع ۵۰ متر طراحی کرده‌اند و از فلز برای ساخت آن بهره گرفته‌اند. سایبان‌های فلزی این درختان گرمای خورشید را در طول روز به خود جذب می‌کند و در هنگام خنکی هوا باعث گرم شدن اطراف می‌شود. این درختان مجهز به سیستم‌های جمع‌آوری آب باران است و سیستم‌هایی روی آن نصب شده است که هوای اطراف را تصفیه می‌کند.

IMAGE

کارت ویزیت

کارت ویزیت زمان تحویل3-5روز

جزئيات بيشتر...

IMAGE

فروش آنلاین شاسی

آنلاین در کمترین زمان ممکن

جزئيات بيشتر...

IMAGE

 

برچسب

انواع برچسب کاغذی مات و براق، برچسب شیشه ای پی وی سی، برچسب متالایز

جزئيات بيشتر...

IMAGE

چاپ عکس

چاپ و ارسال عکس در هر نقطه از شهر بندرعباس

جزئيات بيشتر...