خوش آمدید

بهره‌گیری از قدرت خلاقیت در ایجاد پارکینگ‌های جذاب و دوست‌داشتنی در خیابان‌ها از دیگر مواردی است که می‌تواند نقش چشمگیری در افزایش جذابیت محیط‌های عمومی جوامع داشته باشد. این پارکینگ‌ها می‌تواند به افزایش علاقه و فرهنگ دوچرخه‌سواری نیز کمک کند و عنصری مؤثر برای کمک به بهبود وضعیت ترافیک و کاهش آلودکی هوا نیز باشد.

 جایگزین کردن پارکینگ‌های کنار خیابان‌ها و یا تبدیل جدول‌های موجود میان خیابان و پیاده‌رو به باغ‌های کوچک، نواری و سرسبز می‌تواند نقش مؤثری در جذب آب باران، کاهش جاری شدن روان‌آب و سیلاب در خیابان، نفوذ آب به زیر زمین و تصفیه آن داشته باشد. علاوه بر این ساده‌ترین ایده برای جذاب شدن خیابان‌ها و پیاده‌روهای یک شهر، ایجاد نیمکت‌های کوچک و جذاب برای استراحت و گفتگوی عابران است که به کار بردن رنگ‌های نشاط‌آور در این بخش می‌تواند نقش بسزایی در بهبود وضعیت روانی جوامع ایفا کند.

در سال ۲۰۱۵ رنگ‌آمیزی‌های متنوع یک نقاش خوش‌ذوق، به خطوط عابرپیاده سیاتل جانی دوباره بخشید و آن‌ها را تبدیل به چشم‌اندازی دائمی از خیابان‌های شهر کرد. ایده این نقاش منجر به راه‌اندازی یک برنامه جامع رنگی شدن خطوط عابرپیاده در محله‌ها و مناطق مختلف شهرهای دیگر شد و گامی سریع و رنگارنگ به سمت ارتقای غرور اجتماعی، افزایش دید عابران و رانندگان و نیز بهبود وضعیت ایمنی خیابان‌ها برداشت.

یکی از چالش های زندگی در شهرها کمبود سایه بان های سبز است. باوجود اینکه وجود گیاهان سبز برای داشتن هوایی پاک ضروری است، نبود درخت کافی در برخی نقاط شهرها محسوس است.

به CityTree خوشامد بگویید. این ایده خلاقانه شهری سازه حدود ۴متر بلندی دارد و شبیه به یک بیلبورد الکترونیکی اما با یک تفاوت است: سطح آن با توده ای سبز از خزه پوشیده شده است. ویژگی ای که CityTree را قادر می سازد تا گرد و خاک و آلودگی های نامرئی مثل اکسید نیتروژن را از هوا پاک کند. یکی از این سازه ها می تواند اثر زیست محیطی معادل ۲۷۵ درخت داشته باشد.

تیم طراح این اختراع- متشکل از یک معمار، یک متخصص کشاورزی، یک مهندس مکانیک و یک متخصص آی تی- موسسان یک شرکت برلینی به نام Green City Solutions هستند که تلاش می کند تا به تنفس دوباره مناطق شهری کمک کند.

cityTree همچنین به شکلی طراحی شده که با اتصال به گوشی های هوشمند و  تبلت ها و ارائه داده ها و آنالیز بر روی عملکرد محیط، به عنوان یک فیلتر هوشمند عمل کند.

پرسه زدن در شهر می تواند شگفتی های آن را برای ما آشکار کند. اما می دانستید که این کار همچنین می تواند به افزایش تقاضای انرژی منجر شود؟

شرکت بریتانیایی فناوری پاک PaveGen اخیرا پیاده راه هوشمندی به ابعاد ۱۰ متر مربع درقلب شهر لندن نصب کرده است. در این ایده خلاقانه شهری تایل های پیاده رو با طراحی هوشمندشان گام های افراد را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. زمانی که افراد از این مسیر عبور می کنند، وزن آنها منجر به چرخش ژنراتوری که زیر این سطح قرار دارد می شود و طی فرآیندی که القای الکتورمغناطیسی نام دارد انرژی بوجود می آورد. این انرژی می تواند برای چراغ های خیابانی استفاده شود.

این تایل های همچنین داده های بلادرنگ (real-time) را جمع آروی می کنند و می توانند  موقعیت مکانی و تعداد گام هایی که برداشته می شود را ردیابی کنند. این پیاده رو همچنین به یک اپلیکیشن در گوشی های هوشمند متصل می شود و می تواند توسط عابران برای مشاهده تعداد گام ها استفاده شود. همچنین آنها می تواند از آن به پول دیجیتال برای گرفتن تخفیف از مغازه های اطراف، در ازای تعداد قدم هایشان ، استفاده کنند.

ما برای راه رفتن و گشتن در شهر نیاز به بهانه ای نداریم، اما گرفتن پاداش در ازای انجام اینکار می تواند پاداش لذت بخشی باشد. ضمن اینکه این کار باعث می شود احساس کنیم ما عناصر فعالی در زیستگاه شهریمان هستیم.

IMAGE
IMAGE تقدیر کمیسیون ملی یونسکو-ایران از گروه های موسیقی بندرعباس
دوشنبه, 07 تیر 1400
ایسنا/هرمزگان دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران از گروه های موسیقی بندرعباس شرکت... Read More...

کارت ویزیت

کارت ویزیت زمان تحویل3-5روز

جزئيات بيشتر...

IMAGE

فروش آنلاین شاسی

آنلاین در کمترین زمان ممکن

جزئيات بيشتر...

IMAGE

 

برچسب

انواع برچسب کاغذی مات و براق، برچسب شیشه ای پی وی سی، برچسب متالایز

جزئيات بيشتر...

IMAGE
IMAGE تقدیر کمیسیون ملی یونسکو-ایران از گروه های موسیقی بندرعباس
دوشنبه, 07 تیر 1400
ایسنا/هرمزگان دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران از گروه های موسیقی بندرعباس شرکت... Read More...

چاپ عکس

چاپ و ارسال عکس در هر نقطه از شهر بندرعباس

جزئيات بيشتر...