خوش آمدید

اخبار

به گزارش روابط عمومي مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي هرمزگان ، دكتر عبدالنبي باقري عامل موثر بدشكلي درختان مركبات را تغذيه آفت شته دانست .

عضو هيات علمي اين مركز با اشاره به اينكه درختان مرکبات توسط گونه‌های متعددی از حشرات مکنده و غیرمکنده مورد حمله قرار می‌گیرند اظهار كرد : در میان حشرات مکنده برخی گونه‌ها مانند "زنجرک ناقل بیماری جاروی جادوگر لیمو ترش" تنها ناقل بیماری‌های فایتوپلاسمایی هستند، در حالیکه برخی دیگر همچون "پسیل آسیایی مرکبات و شته‌ها" علاوه بر انتقال بیماری‌های باکتریایی و ویروسی، خود نیز به عنوان آفات مهم مرکبات محسوب می‌شوند.

وي افزود : علاوه بر آفات مکنده مذکور، تریپس و شب‌پره مینوز نیز دارای پتانسیل بالایی برای خسارت به درختان مرکبات به خصوص در زمان‌های تولید جست می‌باشند.

محقق بخش گياهپزشكي مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي تشريح تصريح كرد : اگرچه در استان هرمزگان در یک دهه اخیر، پیچ‌خوردگی و بدشکلی برگ درختان مرکبات بیشتر مربوط به تغذیه آفت پسیل آسیایی مرکبات بوده است اما بررسی‌های دو سال اخیر در نقاط مختلف استان، نشان می‌دهد که عامل این بدشکلی و پیچ‌خوردگی‌ها، تغذیه ناشی از شته می‌باشد.

وي در اين خصوص گفت : این حشرات نیز همانند سایر آفات مکنده از شیره گیاهی تغذیه می‌کنند و باعث ضعف درختان و اُفت کمی و کیفی محصول می‌شوند.

باقري همچنين خاطرنشان كرد : هنوز در خصوص امکان انتقال بیماری‌های ویروسی توسط این حشرات در استان هرمزگان اطلاع خاصی در دست نیست.

گفتني ست : در خصوص مبارزه با این آفت و با توجه به همزمانی تقریبی آن با آفات تریپس و مینوز مرکبات و مقاومت نسبی آنها به بخشی از حشره‌کش‌ها، توصیه می‌شود که از سمومی استفاده شود که هر سه آفت مزبور را کنترل نماید.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در این ارتباط اظهار کرد: توسعه و بهسازی بلوار ساحلی در حدفاصل میدان لارک تا بندر شهید حقانی یکی از پروژه‌های قابل توجه است که عملیات اجرایی آن از مدت‌ها قبل آغاز شده است.

فریدون همتی ظهرروز یکشنبه مورخه 99/12/17با مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران دیدار و گفت و گو کرد.

استاندار هرمزگان در این دیدار با بیان اینکه مخابرات و زیرساخت های آن که از حساسیت بالایی نیز برخوردار است، به دلیل اهمیت این بخش همواره مورد حمایت استان بوده است، اظهار داشت: به دلیل استقرار بنگاه های مهم اقتصادی و موقعیت استراتژیک هرمزگان، این استان متمایز از سایر استان هاست که باید زیرساخت های بخش مخابرات در این استان بیشتر از سایر مناطق کشور توسعه پیدا کند و با رویکردی ملی اقدامات توسعه ای در این منطقه صورت بگیرد.

وی افزود: علی‌رغم اهمیت بالای شبکه های ارتباطی در هرمزگان، توسعه زیرساخت های این بخش همتراز با سایر استان ها نبوده است اما طی دولت دوازدهم و با نگاه ویژه دولت، توسعه زیرساخت های ارتباطی با جدیت دنبال شد و عملکرد استان در این حوزه با گذشته قابل قیاس نیست.

استاندار هرمزگان، دسترسی به ارتباطات و زیرساخت های این بخش را لازمه اصلی و جزء جدانشدنی زندگی مردم برشمرد و تصریح کرد: پاسخگویی به این نیازها، نیازمند سرمایه گذاری وسیعی است اما باید در راستای پاسخگویی به این مطالبات و درخواست ها برنامه مدونی طراحی شود که خوشبختانه با توجه به شناخت خوب مدیرعامل مخابرات ایران از نیازهای این بخش، طرح توسعه زیرساخت ها برای دسترسی مردم مناطق مختلف به شبکه ملی اطلاعات در سال ۱۴۰۰ در هرمزگان اجرایی می شود.

همتی، «اجرای 290کیلومتر فیبر USO» ، «اجرای 8 مسیر پروتکشن فیبر (فیبر پشتیبان) در شهرهای میناب، جاسک، سیریک، بندرخمیر، حاجی آباد، بندرلنگه، رودان و بندرعباس» و توسعه 21هزار پورت تلفنی را از جمله برنامه های مخابرات طی سال آتی برشمرد.

اجرای بیش از 500 کیلومتر فیبرنوری در سال آینده در هرمزگان

مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز در این دیدار، با اشاره به سهم بالای این شرکت در زیرساخت های ارتباطی کشور، گفت: شرکت مخابرات هم به صورت مستقیم و هم از طریق شرکت های مختلفی که از زیرساخت های مخابرات استفاده می کنند، به مردم خدمات ارائه می کند.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت ها در شرایط کنونی یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است، گفت: شرکت مخابرات برای تحقق این هدف برنامه توسعه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت دارد و در همین راستا طرح توسعه زیرساخت ها برای توسعه دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در هرمزگان را از سه ماه پیش شروع کردیم که در سال 1400 اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، افزود: حدود 23 تا 25هزار پورت پرسرعت در استان هرمزگان راه اندازی می شود، علاوه بر اینکه بخش‌های اصلی زیرساختی نیز بازسازی می شود و یا ارتقاء پیدا می کند.

وی، توسعه شبکه IPNI استان، راه اندازی هفت دستگاه روتر پرظرفیت و 20 دستگاه سوئیچ با ظرفیت متوسط، تحویل و اجرای 500کیلومتر انواع فیبر نوری برای موارد بین شهری، شهری و روستایی، نوسازی سیستم های تغذیه مراکز پرظرفیت، کم ظرفیت و کافوهای نوری در راستای ارتقای کیفیت و پایداری سرویس در 60مرکز و کافو را از جمله طرح های مهم شرکت مخابرات در سال 1400 در هرمزگان عنوان کرد.

سلطانی با بیان اینکه بیش از 70میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها در هرمزگان اختصاص پیدا می کند، ادامه داد: تجهیزات شبکه دیتای استان مربوط به یک یا دو نسل قبل است که به محض تامین منابع، عملیات نصب و راه اندازی تجهیزات جدید در استان آغاز می شود.

رشد 30 درصدی مشترکان پهن‌باند در هرمزگان

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین از رشد 30درصدی مشترکان پهن باند در یکسال گذشته خبر داد و گفت: نیازهای ارتباطی مردم و شرکت‌های ارائه دهنده خدمت به خدمات شرکت مخابرات رشد چشمگیری داشته که تلاش داریم در سال 1400 و در قالب برنامه مدون، هیچ درخواستی بر زمین نماند و تمام مطالبات این بخش پاسخ داده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: ظرفیت آب شیرین کن ها برای تامین آب هرمزگان در شرایط بحرانی و خشکسالی بویژه تابستان پیش رو قابل لمس تر است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت جنوب، همان‌طور که از نام منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس پیداست، عمده شرکت‌های تولیدکننده حاضر، در حوزه صنایع معدنی و فلزی مشغول به فعالیت هستند.

کارت ویزیت

کارت ویزیت زمان تحویل3-5روز

جزئيات بيشتر...

فروش آنلاین شاسی

آنلاین در کمترین زمان ممکن

جزئيات بيشتر...

 

برچسب

انواع برچسب کاغذی مات و براق، برچسب شیشه ای پی وی سی، برچسب متالایز

جزئيات بيشتر...

چاپ عکس

چاپ و ارسال عکس در هر نقطه از شهر بندرعباس

جزئيات بيشتر...