خوش آمدید

اخبار

با اعلام آمادگی برخی کشورها برای تزریق رایگان واکسن کووید به گردشگران، آژانس‌های توریستی در ایران تبلیغ «تور تزریق واکسن» را آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، سفر به خارج از ایران بیشتر از یک سال است که با همه‌گیری ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، توقف صدور ویزا و گرانی ارز و بلیت پروازهای خارجی تا حد زیادی از دسترس خارج شده است. از سوی دیگر، با وجود تصمیم برخی کشورها، از جمله اتحادیه اروپا برای بازگشایی تدریجی مرزها و اجازه ورود به گردشگران واکسینه‌شده، اما محدودیت سفر به خارج از کشور برای شهروندان ایرانی همچنان پابرجا است.

علاوه‌بر این‌که ایران هنوز در منطقه امن کرونا قرار نگرفته، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر، درحال حاضر تنها گردشگرانی را می‌پذیرند که واکسن‌های مورد تایید آن‌ها را تزریق کرده باشند؛ واکسن‌های فایزر/بیونتک، مدرنا، آسترازنکا و جانسون‌اندجانسون که اغلب در ایران در دسترس نیستند.

با این وجود، آغاز واکسیناسیون عمومی و تزریق رایگان آن برای اتباع خارجی در برخی کشورها از جمله ارمنستان، سبب راه‌اندازی و تبلیغ تور واکسن در ایران شده است. پایگاه اینترنتی اوراسیانت خبر داده که ارمنستان از حدود یک ماه پیش مجوز واکسیناسیون عمومی حتی برای اتباع خارجی را به یکی از مراکز تزریق واکسن کرونا داده که تزریق آن را بدون نوبت و رایگان انجام می‌دهد.

به نوشته این رسانۀ منطقه اوراسیا، تزریق واکسن کووید در خیابان مرکزی ایروان، پایتخت ارمنستان، در یک ایستگاه تحت مدیریت وزارت بهداشت این کشور بدون ثبت‌نام قبلی انجام می‌شود. بیشتر افرادِ مشاهده‌شده در صف دریافت واکسن نیز به گزارش این رسانه، شهروندان خارجی و از کشورهای لهستان، ایران، روسیه و چین بوده‌اند.

ارمنستان درحالی فرآیند واکسیناسیون عمومی و تزریق رایگان آن برای اتباع خارجی و گردشگران را آغاز کرده که با استقبال کم مردم کشورش برای دریافت واکسن کووید مواجه شده است، به طوری که تا کنون کمتر از دو درصدِ جمعیت این کشور واکسینه شده‌اند. از این‌رو گفته می‌شود ارمنستان با این سیاست، در پی جذب گردشگر خارجی پس از حدود ۱۸ ماه رکود اقتصادی است.

در ارمنستان سه واکسن آسترازنکا، سینوفارم و اسپوتنیک تزریق می‌شود. هرچند بیشتر گردشگران ایرانی که این مدت به ارمنستان سفر کرده‌اند، گفته‌اند واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌اند.

ایرانی‌ها با ویزای فرودگاهی می‌توانند ۳۰ روز در ارمنستان اقامت داشته باشند، بنابراین برای دریافت دوز دوم واکسن آسترازنکا که با فاصله بیشتری انجام می‌شود، یک سفر دیگر باید انجام دهند.

قیمت یک تور چهارروزه به ارمنستان با خدمات معمولی همچون بلیت رفت و برگشت هواپیما، اقامت در هتل و بیمه مسافرتی از حدود پنج میلیون تومان شروع می‌شود. تورهای اتوبوسی هم به این مقصد وجود دارد که با همان خدمات مشابه، با قیمت حدود سه میلیون تومان اجرا می‌شود.

برخی آژانس‌های گردشگری تبلیغ تور ارمنستان با وعده تزریق واکسن را با توجه به شرایط واکسیناسیون در ایران، درحالی شدت بخشیده‌اند که هیچ تعهد و مسؤولیتی در برابر مسافر و تزریق قطعی واکسن در یک کشور دیگر را نمی‌پذیرند. بعضی از این آژانس‌ها با وجود تبلیغات گسترده‌ای که درباره تزریق رایگان و بدون ثبت‌نام قبلی واکسن کووید در ارمنستان انجام می‌دهند، اما تاکید می‌کنند که توری به نام واکسن ندارند و تور تفریحی ارمنستان را عرضه کرده‌اند و بررسی درباره قطعیت تزریق رایگان واکسن به اتباع خارجی را به عهده خود مسافر گذاشته‌اند.

 از سوی دیگر، به تازگی مسؤولان ابوظبی، پایتخت امارات عربی متحده نیز اعلام کرده‌اند گردشگران را به رایگان واکسینه می‌کنند. رسانه‌های امارات مدعی شده‌اند بیش از ۸۰ درصد جمعیت ساکن در این کشور واکسینه شده‌اند. اکنون وزارت بهداشت و پیشگیری امارات متحده عربی با انتشار راهنمای دریافت واکسن کرونا برای گردشگران در ابوظبی، اعلام کرده بر اساس تصمیم جدید این کشور، تمام گردشگرانی که ویزای ورود به امارات را دارند و به ابوظبی سفر کرده‌اند، می‌توانند از خدمات تزریق رایگان واکسن کرونا استفاده کنند. در امارات دو واکسن فایزر و سینوفارم در دسترس قرار دارد.

مسؤولان امارات که بیشتر از یک سال است، گردشگران خارجی را پشت مرزها نگه داشته‌اند، اکنون امیدوارند با این طرح، بخشی از بحران و زیان ویروس کرونا به صنعت گردشگری در کشورشان را جبران کنند.

نرخ تور چهارروزه امارات با ضعیف‌ترین خدمات از شش میلیون تومان شروع می‌شود. شهروندان ایرانی برای سفر به امارات باید ویزا دریافت کنند.

روسیه نیز از جمله کشورهایی است که مجوز تزریق واکسن به گردشگران را صادر کرده است، اما دریافت واکسن کرونا در این کشور، مثل ارمنستان و امارات رایگان نیست. ولادیمیر پوتین ـ رییس‌جمهور روسیه ـ چندی پیش اعلام کرد قصد دارد به گردشگران خارجی که به این کشور می‌آیند، اجازه دهد تا با پرداخت هزینه‌ای در روسیه واکسن کرونا بزنند.

در حال حاضر روسیه چهار واکسن را برای اجرای برنامه واکسیناسیون در این کشور تایید کرده که رایج‌ترین آن، اسپوتینک‌وی است که در داخل روسیه تولید می‌شود.

مرزهای ایران و روسیه بیشتر از یک سال است که به روی گردشگران یکدیگر بسته شده و ویزای توریستی نیز صادر نمی‌شود، اما این اواخر بازی‌های جام ملت‌های اروپا در سن‌پترزبورگ فرصتی بود تا بعضی از ایرانی‌ها با فن‌آی‌دی، مجوز تماشای این بازی‌ها به این کشور سفر کنند.

با این همه، تبلیغ تورِ واکسن کرونا تا کنون مورد تایید ستاد ملی کرونا و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار نگرفته است. حتی، معاون گردشگری در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، در نامه‌ای خطاب به مدیران گردشگری استان‌ها و تشکل‌های خصوصی، تبلیغ و اجرای تور با وعده واکسن کرونا را فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد.

این واکنش در زمانی نشان داده شده بود که کشورهایی مثل ارمنستان، امارات و روسیه هنوز مجوز رسمی واکسن کرونا را نداده بودند و باور بر این بود که آژانس‌ها وعده‌ای دروغین را تبلیغ می‌کنند. اکنون با توجه به روند کند واکسیناسیون در ایران و در دسترس نبودن واکسن‌های مختلف و از طرف دیگر، با شکل‌گیری بازار غیررسمی فروش قاچاق ۲۵ تا ۶۰ میلیون تومانی واکسن کرونا در تهران بنا به گزارش بعضی رسانه‌های داخلی، برخی بر آن شده‌اند تا با توجه به وضعیت جسمی و بیماری‌های زمینه‌ای و ضرورت‌های شغلی و تحصیلی، برای دریافت واکسن راهی این کشورها شوند و آژانس‌های مسافرتی نیز با علم به این تقاضا، تورهای واکسن را در سایه سفر به ارمنستان، روسیه و امارات طراحی کرده‌اند که لازم است وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین ستاد ملی کرونا به جای انکار و تکذیب آن و زدن برچسب غیرقانونی به این تورها، وارد فرایند نظارت شوند تا از تخلف و سودجویی احتمالی پیشگیری شود.

ایسنا/هرمزگان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: فاضلاب بندرعباس از اولین طرح های فاضلاب کشور به شمار می‌رود اما با معضلاتی مواجه است که باید مسائل فنی آن حل شود. تخلیه پساب به دریا قابل پذیرش نیست اما در حال حاضر چاره ای نداریم.

امین قصمی، صبح امروز (۶ تیرماه) در نشستی خبری، اظهار کرد: طبق آمار برآورد شده با ثبت ۳۴ میلی متر باران هرمزگان، در ۵۰ سال اخیر با خشکسالی بی‌سابقه ای در استان مواجه هستیم که در حوزه منابع آب سطحی و زیرسطحی‌تحت تاثیر قرار داده و ما را با چالش جدی مواجه کرده است.

وی افزود: شاید در برنامه وزارت نیرو با توجه به اینکه در سد شمیل و نیان آبی نداریم و منابع سد استقلال بسیار محدود است، جز مراکز استانی که هستیم که با حساسیت بالا در این خشکسالی به آن نگاه می‌شود اما خوشبختانه با همکاری و تلاش در بندرعباس با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر نیاز شهروندان را تامین کرده ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان عنوان کرد: امروز نتیجه برنامه ریزی ۴ ساله استفاده از آبشیرین‌کن‌ها را می بینیم. اولین پروژه سد جغین به جاسک بود که مردم جاسک از کم آبی نجات یافتند. در فضای مجازی می‌شنویم در برخی روستاها با مشکل مواجه‌ایم که این روستاها از این طرح آب رسانی تغذیه نمی شوند.

قصمی خاطرنشان کرد: آب‌شیرین‌کن مقام، ایستگاه پمپاژ شهرک نبوت، طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب رودان، آبرسانی به بیکاه، آبرسانی به تخت و قلعه قاضی، طرح آبرسانی بندرلنگه، آبشیرین کن ۱۰۰ هزار متر مکعبی بندرعباس، ارتقا کیفی تصفیه خانه آب بندرعباس، تامین آب سیریک، تامین آب زیارتعلی، آبرسانی به روستاهای شمال بندرعباس، آبرسانی به بشاگرد، افتتاح آبشیرین کن یک میلیون مترمکعبی، آبرسانی به ۵۷ روستا در هرمزگام در قالب پویش الف-ب-ایران، از جمله فعالیت های ما در سال‌های ۹۴ تا ۹۹ بوده است.

وی بیان کرد: در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ نیز افتتاح سامانه تامین آب بندرعباس از آب شیرین‌کن صد هزار مترمکعبی، اجرای ۳۳ کیلومتر خط انتقال آب از آب شیرین‌کن صد هزار متبرمکعبی تا مخازن داماهی که شهر بندرعباس را از بحران آبی و جیره بندی در تابستان نجات داد، فاز اول تامین آب گوهران و روستاهای کسیر از سد سهران، فاز اول طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب میناب، طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب روستای تیاب میناب، بهره برداری از آبشیرین کم مهدی آباد و کوخرد را به انجام رساندیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اظهار کرد: پروژه تامین آب شهر رویدر و ۳۰ روستای در مسیر آن، مجتمع سرچاهان شهدادی حاجی آباد، مجتمع کشار بندرخمیر، بازسازی و بهسازی سامانه های توزیع آب شهرستان قشم، افتتاح آبشیرین کن های رمچاه و باسعیدو قشم، مجتمع انتقال آب به سندرک، آبرسانی به شهر و روستاهای متصل به میناب از تصفیه خانه سد سرنی، خط انتقال آب از آبشیرین کن توسعه آب آسیا به رضوان و روستاهای مسیر، طرح آبرسانی به روستای کوهین بندرلنگه، آبشیرینکن زیارت، آبشیزینکن سرخون، نیز پروژه های قابل بهره برداری در هفته دولت سال‌جاری هستند.

قصمی یادآور شد: تمرکز ما برای تامین آب شرب مردم باید بر روی منبع پایدار آبشیرینکن ها باشد و ذخیره آب های سطحی باید در جهت توسعه صنعت و کشاورزی استفاده شود. ما در سال ۹۹ حدود ۳ هزار و ۵۵ میلیارد ریال در حوزه آب و فاضلاب هزینه کردیم و تمام تمرکز ما این بود که ۵۰ درصد این هزینه ها در شهرها و ۵۰ درصد در روستاها صرف شود.

وی عنوان کرد: در استان هرمزگان با ۲ هزار و ۴۰۰ لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه هستیم. اکنون نیاز آبی هرمزگان ۴۳ درصد از منابع آب زیرزمینی، ۴۵ درصد از آبشیرینکن ها و ۱۲ درصد از منابع آب سطحی تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان تصریح کرد: ۸۵ سایت آب‌شیرین‌کن فعال در کشور موجود است که ۴۸ سایت آن در هرمزگان است و امیدواریم ظرفیت استان را تا حداکثر ممکن افزایش دهیم.

قصمی اضافه کرد: فاضلاب بندرعباس از اولین طرح های فاضلاب کشور است که با معضلاتی مواجه است که باید مسائل فنی آن حل شود. تخلیه پساب به دریا پذیرنده نیست اما در حال حاضر چاره ای نداریم.

وی ادامه ادامه داد: این پروژه طبق برآورد ما بیش از ۲ هزار میلیارد تومان نیاز به اعتبار دارد و قرار است تامین آن توسط یک شرکت زیرساخت انجام شود و پیمانکار پروژه نیز انتخاب شده است.  کلنگ زنی این پروژه به زودی انجام می‌شود و صنایع غرب بندرعباس نیز پای کار آمده اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تمام هرمزگان ۲ سال برای احیای بافت فرسوده محله چاهستانی ها بسیج شدند. مسئله بافت فرسوده نیاز به یک عزم جدی دارد و در قدم اول باید شیوه زندگی را در این محلات تغییر دهیم.

وی اضافه کرد: یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند در بافت فرسوده معجزه کند. حاکمیت، شهرداری، آب و فاضلاب، راه و شهرسازی، صنایع، سمن ها و همه باید پای کار آیند تا شاخص های بهداشت، سلامت و زندگی در این محلات ارتقاء یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بیان کرد: ۲۰۰ کیلومتر اجرای شبکه فاضلاب در بندرعباس باقی مانده که کل آن در بافت فرسوده بوده و هر کیلومتر نیاز به حدود ۲ میلیون تومان اعتبار دارد.

ایسنا/هرمزگان مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: شرط برگزاری آزمون کنکور در حوزه ها، تأیید بازرسان بهداشت هر منطقه است و تمامی عوامل برگزار کننده کنکور ۱۴۰۰ باید تست کرونا داده باشند.

ایرج بیت اللهی صبح امروز (ششم تیرماه) در جلسه هماهنگی برگزاری کنکور ۱۴۰۰ بیان کرد: در کنکور سال جاری قریب به ۲۸ هزار داوطلب شرکت می کنند که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۸۳۹ در حوزه های آموزش و پرورش آزمون خواهند داد.

وی افزود: کنکور سال جاری در ۱۳ منطقه آموزشی استان و در رشته های ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان در تاریخ ۹ الی ۱۲ تیرماه برگزار می شود که میناب و بندرعباس با سه هزار و ۶۰۰ داوطلب بیشترین سهم را در کنکور دارد.

به گفته بیت اللهی، سلامت داوطلبین بالاترین اولویت در برگزاری کنکور است و برگزاری کنکور در حوزه ها منوط به تأییدیه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری در حوزه های امتحانی توسط بازرسان بهداشت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: غربالگری عوامل برگزار کننده کنکور با گرفتن تست کرونا انجام خواهد شد و داشتن اتاق ایزوله برای بیماران خاص و اتاق قرنطینه برای بیماران کرونا در تمامی حوزه ها الزامی است.

بیت اللهی ادامه داد: کنکور سال ۱۴۰۰ در روز چهارشنبه ۹ تیرماه با آزمون رشته هنرآغاز می شود و آزمون علوم انسانی و ریاضی پنج شنبه ۱۰ تیر، علوم تجربی جمعه ۱۱ تیر و آزمون زبان خارجه در روز شنبه ۱۲ تیرماه در ۱۹۳ حوزه امتحانی استان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: داوطلبین کنکور ۱۴۰۰ در حوزه های آموزش و پرورش شامل دو هزار و ۸۱۴ نفر در رشته ریاضی، هفت هزار و ۸۴۸ نفر در علوم انسانی، شش هزار و ۳۷۰ نفر در رشته تجربی، یک هزار و ۵۱۹ نفر در زبان خارجه و یک هزار و ۲۸۸ نفر در رشته هنر هستند.

ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در ۱۰ شهرستان در استان هرمزگان، این استان همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد.

فریدون همتی صبح امروز (ششم تیرماه) در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان با بیان اینکه ۱۰ شهرستان در استان هرمزگان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند، عنوان کرد: شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، حاجی‌آباد، قشم، بندرخمیر، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های سیریک و بشاگرد در وضعیت نارنجی و شهرستان ابوموسی در وضعیت زرد شیوع کرونا هستند.

وی ادامه داد: در وضعیت قرمز شیوع کرونا، اصول و ضوابطی در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، باید مورد توجه همه مردم و دستگاه‌های اجرایی، ادارات، اصناف، واحدهای صنعتی و تولیدی و همه مشاغل قرار گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: افرادی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه هستند، جان و سلامتی خود، خانواده و دیگران را به خطر می‌اندازند و در خواست ما از این افراد، این است که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

همتی تصریح کرد: با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، می توانیم فعالیت‌های مختلف در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، تجاری، تولیدی و عمرانی را انجام دهیم.

وی با تشکر از افراد بسیاری که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، گفت: کماکان درخواست ما از مردم این است که از برگزاری هرگونه دورهمی و مراسم‌های عروسی و ختم خودداری کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: این شرایط، بهترین فرصت برای کنار گذاشتن مراسم های پرهزینه است که همواره مانع ازدواج جوانان بوده و در این شرایط، جوانان می‌توانند با هزینه کم ازدواج، و زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

همتی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت ها در دستگاه‌های اجرایی، ادارات، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، بازارها و پاساژها، وسایل حمل و نقل عمومی و مکان هایی که عموم مردم به آنها مراجعه می‌کنند، اظهار داشت: در صورتی که یک فرد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرد، باید با آن فرد متخلف برخورد و فعالیت مربوطه پلمپ طولانی مدت شود.

وی اضافه کرد: همکاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه مردم لازم و ضروری است، تا شرایط مناسبی داشته باشیم.

استاندار هرمزگان، افزایش فوت به دلیل بیماری کرونا در هرمزگان را نگران کننده دانست و بیان داشت: متاسفانه بیشتر ابتلا به کرونا و فوت ناشی از این بیماری در استان، در نتیجه برگزاری دورهمی، جشن های تولد و مراسم‌های عروسی و ختم بوده است، در حالی که می‌توانیم از برگزاری این مراسم‌ها، خودداری کنیم.

همتی با تاکید بر اینکه با همکاری آحاد مردم استان، می توان بیماری کرونا را مدیریت و کنترل کرد، افزود: تعطیلی طولانی مدت مشاغل، موجب اختلال در زندگی بسیاری از افراد شده است و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کمک به کاهش شیوع بیماری کرونا، به بهبود وضعیت کسب و کارها و معیشت بسیاری از افراد کمک می‌کند.

وی خواستار رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها و همچنین ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها شد و ادامه داد: فرمانداران با نظارت جدی بر مبادی ورودی و خروجی استان، از رفت و آمدهای غیرضروری جلوگیری کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه واکسیناسیون گروه سنی ۶۰ سال به بالا از روزهای آینده در استان هرمزگان آغاز می‌شود، عنوان کرد: همچنین افراد دارای بیماری های خاص که در سنین ۵۰ تا ۶۰ سال قرار دارند، به تشخیص دانشگاه علوم پزشکی و با اطلاعات موجود از بیماری آنها در سامانه، در این مرحله واکسن کرونا دریافت می‌کنند و با تزریق واکسن هم باید پروتکل‌های بهداشتی، رعایت شود.

ایسنا/هرمزگان نماینده ادوار هرمزگان در مجلس گفت: با بیان اینکه منافع اقتصادی استان هرمزگان باید در سبد مردم قرار بگیرد و حق و حقوق مردم هرمزگان احیا شود، اضافه کرد: شرکت های بزرگ اقتصادی در استان حضور دارند اما در بحث ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و همچنین پرداخت مالیات در استان هرمزگان موفق عمل نکرده اند.

ابوالقاسم جراره در گفت و گو با ایسنا، افزود: با توجه به پیشینه آیت الله رئیسی انتظارمان از دولت سیزدهم تشکیل یک دولت انقلابی و اسلامی بر پایه عدالت محوری، مبارزه با فساد و کارامدی است.

وی با بیان اینکه مردم نیز به آینده کشورمان با روی کارآمدن آیت الله رئیسی امیدوار هستند که تغییراتی اساسی در عملکرد دولت صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: همگان انتظار دارند دولت با تلاش و کارامدی امیدهای از دست رفته را بازگرداند و مردم را به آینده کشور و بهبود وضعیت از همه لحاظ امیدوار کند.

نماینده ادوار هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه به طور حتم انتظار مردم دیدن شدن مشکلات و ارائه راهکار جهت برطرف کردن آن است، تصریح کرد: دولت سیزدهم به طور حتم دولتی پر تلاش و پرکار در مسیر مبارزه با فساد خواهد بود و به طور حتم اگر دست فساد کوتاه شود به طور حتم اتفاقات مثبتی رقم می خورد.

وی با بیان اینکه کار دولت سخت و دشوار اما شدنی است، عنوان کرد: ارزش پول ملی اکنون کاهش یافته و شاهد تورم افسار گسیخته ای هستیم که باعث بروز مشکلات متعددی برای مردم شده است و باید دولت و تیم اقتصادی اش فکری برای مهار آن کنند.

رئیس ستاد مرکزی ابراهیم رئیسی در استان هرمزگان با اشاره به اینکه باید تلاش مان برای چرخیدن دوباره چرخ اقتصادی باشد، اظهار کرد: هزینه ها بالا رفته و درآمد نسبت به هزینه افزایش مناسبی نداشته و همین امر قدرت خرید مردم را پایین آورده که سبب شده دولت تمرکز اصلی خود را بر اقتصاد و بهبود معیشت مردم معطوف کند.

وی با بیان اینکه هزینه های زندگی در هرمزگان نسبت به سایر استان ها رشد بیشتری داشته و سبب بروز فاصله طبقاتی شده است، خاطرنشان کرد: باید در مسیر اصلاح فاصله طبقاتی پیش رویم و با توجه به بالا رفتن خط فقر در هرمزگان و ریزش افراد بسیاری به زیر آن، باید مدیریت مناسبی در استان هرمزگان برای بهبود وضعیت و تحرکت و تولید بیشتر و کاهش نرخ بیکاری پیش رویم.

جراره با اشاره به اینکه باید به دنبال احیا فرصت ها و نقاط قوت هرمزگان باشیم، بیان کرد: هرمزگان استانی مهم و استراتژیک برای کشور است و با توجه به حضور بنگاه های اقتصادی و بنادر و پالایشگاه های متعدد باید ویژه تر در دولت دیده شود.

وی با بیان اینکه منافع اقتصادی استان هرمزگان باید در سبد مردم قرار بگیرد و حق و حقوق مردم هرمزگان احیا شود، اضافه کرد: شرکت های بزرگ اقتصادی در استان حضور دارند اما در بحث ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و همچنین پرداخت مالیات در استان هرمزگان موفق عمل نکرده و در مقایسه با استان هایی نظیر اصفهان و خوزستان، هرمزگان به هیچ وجه جایگاه مناسبی در ایفای منافع خود ندارد.

کارت ویزیت

کارت ویزیت زمان تحویل3-5روز

جزئيات بيشتر...

فروش آنلاین شاسی

آنلاین در کمترین زمان ممکن

جزئيات بيشتر...

 

برچسب

انواع برچسب کاغذی مات و براق، برچسب شیشه ای پی وی سی، برچسب متالایز

جزئيات بيشتر...

چاپ عکس

چاپ و ارسال عکس در هر نقطه از شهر بندرعباس

جزئيات بيشتر...