چرا سیستم مدیریتی ما ناکارآمد ظاهر می شود؟

یادداشتی از آبتین امیری عضو شورای شهر بندرعباس :

مدیران سرمایه نیروی انسانی هر سازمان هستند. برای تربیت هر نیروی مدیریتی با تجربه حدود 10 تا 15 سال وقت نیاز است. البته چنین تربیتی به آسانی بدست نمی آید و نیازمند تجربه و آزمون و خطا و ایجاد هزینه برای سیستم است.
هنگامیکه یک مدیر به دلیل گرایش سیاسی اش یا تخلفاتش یا هر دلیل دیگر از مجموعه حذف می شود، تجربه او نیز با وی حذف می شود. نتیجه این می شود که سیستم باید دوباره در معرض ضعف و آزمون و خطا و هزینه کرد قرار گیرد و نیاز به زمان دارد تا بتواند مدیران جایگزین و موفقی را تربیت کند.

در اینجا مشخص می شود که نظارتها اگر جنبه ارشادی و پیشگیرانه داشته باشند، بسیار موفق ترند ، زیرا فرصت اصلاح به مدیر و جبران خطاها را می دهند ، و از حذف او و حذف تجربه اش و ایجاد خلاء مدیریتی کارامد در سیستم جلوگیری می کنند. و مشخص می شود قبل حذف یک مدیر باید بارها فکر کرد، که آیا مدیر هم سطح او در سیستم وجود دارد؟

امروزه بسیاری از سیستم های اداری ما با خلاء مدیریتی کارآمد و با تجربه مواجه هستند. بسیاری از مدیران با تجربه نیز ، انگیزه لازم و ریسک کارکردن و تفکر درگیر کردن خود را برای حل مسائل و مشکلات ندارند ، و از طرفی به نسبت حذف برخی از مدیران، فاقد مدیران کارآمدی برای جایگزینی هستیم.

بطور صریح ، ما در مرحله بحران مدیریت و ضعف مدیریتی قرار داریم . پس بی دلیل نیست که سیستم ما دچار روزمرگی شده است و بصورت ناکارآمد جلوه می یابد؛ از طرفی، نیروهای جایگزین فاقد تجربه لازم هستند و بطور پیوسته سیستم را دچار خطا و آزمون می کنند که نتیجه ی هر دوی این شرایط ،ضعف و ناکارآمدی سیستم و نارضایتی عمومی از عملکرد ادارات است.

برای حل این مشکل باید آسیب شناسی واقعی صورت گیرد، ‌ و عامل بی انگیزگی و محافظه کاری مدیران بررسی شود، و از طرفی تعویض پی در پی مدیران نیز راه حل کارآمدی نیست، زیرا این تغییرات سیستم را ناپایدار و با ضعف ثبات و بحران تجربه مواجه می کند.

نباید این احساس در مدیر به وجود بیاید که اگر بخواهد کار کند و خود را برای حل یک مشکل درگیر کند، دچار چالش خواهد شد و اگر کار نکند و سیستم را بلاتکلیف نگه دارد، امنیت بیشتری خواهد داشت .الان برخی از مدیران این تفکر را دارنده اگر کار نکنند امنیت بیشتری دارند تا کار بکنند!

در این شرایط هماهنگی و وحدت رویه در نظارتها و تقویت تصمیماتی که جنبه ارشادی و پیشگیرانه در رویکردی نظارتی دارند، می تواند عاملی برای احساس صیانت توسط مدیران باشد تا ریسک مدیریتی خود را برای افزایش سیستم بالا ببرند و سیستم مدیریتی را از بحران فعلی رهایی بخشند.

کارت ویزیت

کارت ویزیت زمان تحویل3-5روز

جزئيات بيشتر...

فروش آنلاین شاسی

آنلاین در کمترین زمان ممکن

جزئيات بيشتر...

 

برچسب

انواع برچسب کاغذی مات و براق، برچسب شیشه ای پی وی سی، برچسب متالایز

جزئيات بيشتر...

چاپ عکس

چاپ و ارسال عکس در هر نقطه از شهر بندرعباس

جزئيات بيشتر...