خوش آمدید

اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان:

هیچ کشوری بدون روستا قادر به ادامه حیات نیست

به گزارش پایگاه خبری شهر ایده آل ، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در جمع اهالی بخش شمیل اظهار کرد: هیچ کشوری، بدون روستا قادر به ادامه حیات نیست حتی شهرها هم وابسته به روستاها هستند.

وی افزود: درصورت رونق کسب و کار روستاها، خدمات مناسبی از قبیل جاده، خانه بهداشت، ... نیز ارائه خواهد شد. به دلیل عدم رونق کسب و کار در روستاها، برخی از این روستاها علیرغم برخورداری از امکانات و خدمات راه، .... خالی از سکنه و فاقد امنیت است.

دکتر ابراهیمی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان سعی کرده در یک مدل که بخشی از این کار را دستگاه های دولتی در مرکز بر عهده دارد و بخش اجرایی آن در روستا می گذرد لذا کمیته را تشکیل دهیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ابراز داشت: هم اکنون بعنوان کمیته اطلاع رسانی در خدمت شما هستیم، سپس کمیته پشتیبانی توسط دستگاه های اجرایی تشکیل و این دستگاه ها بیش ازپیش پای کار خواهند آمد.

وی ادامه داد: بخش دیگر این طرح، شکل گیری کمیته اجرایی است که در واقع تشکیل این کمیته بعنوان قلب اجرایی آن است. به منظور اجرای قوانین دولت توسط مردم باید نهاد توسعه گرا توسط جمعی از تسهیلگران و افراد دارای تجریه در حوزه کسب و کار شکل گیرد.

دعوت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از مردم برای ثبت اطلاعات شغلی/بیکاران و افراد جویای کار در سامانه ملی اشتغال ثبت نام کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان خواستار ثبت نام بیکاران و افراد جویای کار در سامانه ملی اشتغال شد.

به گزارش پایگاه خبری شهر ایده آل ، هادی ابراهیمی اظهارداشت : یکی از مسائل مهم برای برنامه ریزی و عملیات در دست داشتن اطلاعات صحیح است و ایجاد اشتغال نیز بدون در دست بودن اطلاعات شفاف شغلی یا بیکاری افراد امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: در همین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به طراحی و راه انداری سامانه ملی اشتغال و کارآفرینی کرده است که ضروری است همه افراد مخصوصا افراد بیکار و جویای کار نسبت به ثبت نام در این سامانه اهتمام داشته باشند.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان کرد: سامانه ملی اطلاعات اشتغال و کسب و کار برای شناسایی شاغلین، بیکاران، جمعیت غیرفعال و کارفرمایان رسمی و غیررسمی و ارائه خدمات سیاستی و اجرایی بازار کار ایجاد شده است.

ابراهیمی تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام عالی وزارت و استاندار هرمزگان لازم است از تمام ابزارها برای معرفی این سامانه و تشویق از مردم برای ثبت اطلاعات شغلی خود در آن استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طبق آخرین بروز رسانی سامانه ملی اشتغال و کارآفرینی استان هرمزگان با جمعیتی یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۴۷۹ نفری  بيش از يک ميليون و ۲۰۰ نفر در سن کار دارد.

ابراهیمی عنوان کرد: جهت ثبت اطلاعات در سامانه ملی اشتغال و کسب کار بایست به آدرس https://lmis.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.

پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش در استان هرمزگان برگزار می شود


مدیر اجتماعی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش استان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری شهر ایده آل ،‌ کیامرث برخورداری مدیر اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان با اعلام این خبر اظهارداشت: پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش استان (کارگران و خانواده های ایشان که شامل همسر و فرزندانی که سن آن ها بین 18 تا 25 سال است ) در راستای بسط و گسترش معارف اسلامی و فرهنگ قرآنی با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه استان در پنج رشته قرائت (تحقیق)، مفاهیم جلد 25 تفسیر نمونه، حفظ 20 جزء و حفظ 10 جزء و حفظ کل قرآن کریم در دهم مهر ماه سال جاری برگزار می شود.

وی افزود: برای شرکت در این دوره از مسابقات صرف داشتن دفترچه بیمه تامین اجتماعی ملاک نیست و کارگران باید دارای قرارداد کاری مشمول قانون کار باشند.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: حضور نفرات اول مرحله کشوری رشته های قرائت و حفظ کل کلیه دوره های پیشین در آن رشته ممنوع است و نفرات اول رشته های حفظ 20 جز و 10 جز دوره های پیشین تنها اجازه شرکت در رشته های بالاتر حفظ را خواهند داشت.

برخورداری با بیان اینکه همه رشته ها در دو بخش برادران و خواهران برگزار می شود تاکید کرد: علاقه مندان می توانند برای شرکت در این دوره از مسابقات از تاریخ 07/06/1400 تا 01/07/1400 به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان محل سکونت خود مراجعه نمایند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه تعداد شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات بیشتر از حد نصاب تعیین شده در پروتکل های بهداشتی باشد، مسابقات به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شهر ایده آل ، احمد کناری نژاد در پی انتشار تصاویری که از دیدار با پاکبانان شریف بندرعباس طی روزهای اخیر باعث انتقادهایی شده بود طی یادداشتی عنوان کرد :

مردم و شهروندان عزیز سلام!
این روزها تصویر منتشر شده از دیدار با پاکبانان محترم شیفت روز منطقه ی یک ابهاماتی را به دنبال داشته، لذا ضمن درک نگرانی‌های ایجاد شده، بر آن شدم که به جهت روشن سازی ابعاد ماجرا، شرح ماوقع را صادقانه با شما مردم همیشه همراه در میان بگذارم .
جایگاه والا و حیاتی شغل پاکبانان محترم در حفظ بهداشت و سلامت شهر، بر کسی پوشیده نیست و این حقیر نیز در همین راستا وظیفه‌ی خود دانستم که همزمان با ساعت شروع به کار این عزیزان (۴:۳۰صبح) در محلی که هر روزِ جمع شده و از آن جا به محل خدمت خود مي‌روند حاضر شده و در دیداری صمیمانه و به دور از تشریفات بازدیدهای مرسوم، ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت، شنوای دغدغه هایشان باشم.


موج انتقادی و نگرانی‌های ایجاد شده در باب نگاه بالا به پایین در این دیدار را به خوبی درک می کنم اما به جهت اطمینان خاطر شما شهروندان، باید بگویم بر خلاف برخی نقل قول ها، همان طور که در برخی از تصاویر منتشره قابل مشاهده است، در این دیدار صمیمانه این حقیر به عنوان خدمتگزار مردم هیچ امکانات اضافه ای اعم از میز و صندلی در مقایسه با پاکبانان محترم در اختیار نداشتم و قرار گرفتن پاکبانان محترم در وضعیت نشسته نیز نه به اجبار و حتی خواست این حقیر، بلکه به اختیار خودشان بوده و این صفوف منظم نیز ناشی از نظم و انضباط کاری آنهاست، هر چند که در ظاهر امر ممکن است برداشت های دیگری از تصویر شود.


ناگفته پیداست که تصویر منتشر شده تنها نمایشگر بخش کوچکی از ماجرای دیدار و گفتگو با پاکبانان محترم است و نه تنها نمی تواند ملاک و معیار مناسبی برای قضاوت در مورد کل ماجرا باشد بلکه حتی در مورد آن چه به نمایش گذاشته است نیز نمی تواند روایتگر جامع و کاملی باشد و اینجاست که استنباط ناصحیح و تفسیر ناشی از عدم آگاهی و یا پیش زمینه ی ذهنی می تواند موجب دور ماندن دیگر زوایای ماوقع از دید مخاطب گردد.


و این مسئله لزوم توجه بیش از پیش به تفکر، تحقیق و تفحص و کسب اطلاعات لازم از منابع آگاه به منظور رسیدن به دید جامع در مورد موضوعات مختلف را یادآوری می نماید.
در پایان بار دیگر اعلام‌ می‌نمایم این حقیر و کلیه ی اعضای محترم شورا با تمام وجود قائل به حفظ شان و کرامت کارگران محترم شهرداری هستیم و قاطعانه معتقد به مبارزه با نگاه تبعیض‌ آمیز می باشیم. دغدغه ها و تلاش های اعضای محترم شورا به درستی گویای این نگاه می باشد. در پایان چنانچه دراین جریان ناخواسته و علیرغم اهداف این حرکت و دیدار، موجبات آزردگی خاطر یا خدشه دار شدن جایگاه ستودنی پاکبانان محترم فراهم آمده است صمیمانه از اين عزيزان و خانواده‌های محترمشان عذرخواهی می نمایم.

عذرخواهی رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس از پاکبانان و مردم بندرعباس به علت اشتباه صورت گرفته در یک بازدید


رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ضمن عذر خواهی از پاکبانان و خانواده‌های محترمشان و مردم شهر بندرعباس گفت: پاکبانان و کارگران شهرداری کسانی هستند که بیشترین زحمت را برای شهر می‌کشند و همیشه مورد حمایت اینجانب در دوره‌های مختلف شورای شهر و بقیه اعضای محترم شورا بوده و هستند. ما همیشه دغدغه شرایط کاری و پرداخت‌های مالی و بیمه این عزیزان را داشته‌ایم و برای رفع مشکلات آنها تلاش کرده‌ و امیدواریم بی‌دقتی ناخواسته باعث تکدر خاطر این عزیزان نشود و حتما برای جبران آن، از این عزیزان دلجویی خواهد شد.


به گزارش پایگاه خبری شهر ایده آل ، فاطمه جراره رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در خصوص انتشار یک عکس در فضای مجازی از دیدار یکی از اعضای شورا با پاکبانان شهرداری اظهار داشت: متاسفانه تصويری از ديدار یک عضو شورای شهر با پاكبانان عزيزمان در فضای مجازی در حال انتشار است كه به دليل عدم اطلاع رسانی لازم در خصوص واقعيت‌ها، اين تصوير حاشيه‌های بسياری ايجاد نموده است.


جراره افزود : از زمان شروع بكار شورای ششم كه از نيروهای جوان و پر تلاش تشكيل شده است طبق روال معمول، اعضا دائما در حال بازديد و آشنايی با بخش‌های مختلف شهرداری بوده اند كه جای تشكر دارد اما در خلال يكی از اين بازديد‌ها، یکی از اعضای شورای شهر در خواست ديدار با پاكبانان شريف شهرداری را داشتند كه اين ديدار با توجه به شرايط كرونا و حفظ فاصله اجتماعی می بايست در فضای باز صورت می گرفت كه در تصوير هم اين امر مشهود است اما قطعا اين ديدار می توانست به شكل زيباتری انجام شود.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان داشت: اعتقاد دارم املای نانوشته غلط نخواهد داشت، اين حجم از ديد و بازديدهای اعضای شورا و فعاليت های در جريان، قطعا خطاهايی را نيز در پی خواهد داشت كه بازديد اخير هم از اين امر مستثنی نيست.
جراره در پایان ضمن عذر خواهی از این عزیزان، خانواده‌های محترمشان و مردم شهر بندرعباس افزود:  لازم می دانم ضمن پذيرش خطای انجام شده به نيابت از همه همكارانم در شورای شهر بندرعباس از محضر شهروندان بندرعباسی و يكايك پاكبانان شريف و زحمتكش عذرخواهی نموده و در خواست دارم با جلوگيری از انتشار اين تصوير بهانه ای به دست شبكه های معاند و ضد نظام ندهند.

کارت ویزیت

کارت ویزیت زمان تحویل3-5روز

جزئيات بيشتر...

فروش آنلاین شاسی

آنلاین در کمترین زمان ممکن

جزئيات بيشتر...

 

برچسب

انواع برچسب کاغذی مات و براق، برچسب شیشه ای پی وی سی، برچسب متالایز

جزئيات بيشتر...

چاپ عکس

چاپ و ارسال عکس در هر نقطه از شهر بندرعباس

جزئيات بيشتر...